Co dělat pokud Facebook zablokoval tvůj reklamní účet

Ohodnoťte obsah

Od doby co jsem napsal poslední článek o tom, jak si nenechat zablokovat reklamní účet na Facebooku jsem dostal celkem dost emailů od lidí co své účty už bohužel zablokované mají :(

Takže v tomhle emailu bych chtěl poradit co dělat a co nedělat pokud už účet zablkokovaný máš.

Většinou i když je účet zablokovaný, tak se na něj pořád dá dostat, akorát se na něm nedají spouštět reklamy. V tomhle případě tam většinou úplně nahoře na stránce je nějaký důvod zablokování účtu, leckdy je to něco co nedává úplně smysl, ale většinou by tam měla být možnost na něco kliknout vyplnit formulář a nechat si účet znovu odblokovat.

To určitě doporučuji zkusit. Nicméně z toho co jsem slyšel to ve většině případů stejně nevede k odblokování účtu.

Pokud vám ale účet odblokovali, tak rozhodně nedoporučuji znovu zapnout reklamy, které běžely předtím. Nejspíš se účet kvůli reklamám a nebo kvůli stránkám na které reklamy odkazují zablokoval. A účty, které Facebook odblokuje bude sledovat určitě mnohem bedlivěji než ostatní účty. Takže pokud se účet podaří odblokovat rozhodně bych si dal zatracený pozor na to, co se na něm bude propagovat. V takových případech doporučuji postupovat podle toho co jsem psal v minulém emailu.

Pokud ale Facebook účet neodblokuje, tak je potřeba jiný postup.

Je bohužel potřeba si vytvořit nový účet pro reklamu. A zde začínají problémy.

1. Na nový účet pro reklamu je potřeba mít jiný osobní profil na Facebooku

2. Pokud si tedy vytvoříme nový osobní profil na nějaké jiné jméno, a chceme na něm hned založit účet pro reklamu Facebook profil ihned znovu zablokuje. Facebook má hodně ochran před chováním, které může být proti pravidlům. A chování typu vytvoření osobního účtu a ihned založení účtu na reklamu mezi “podezřelé chování” spadá.

3. Pokud použijeme při tvorbě nového účtu pro reklamu stejnou formu platby, stejnou kreditní kartu, Facebook opět reklamní účet ihned znovu zablokuje

To je kde začínají hlavní problémy, ale není to úplně bez řešení. Ideální je založit reklamní účet na nějakém aktivním osobním profilu. Ideální je třeba profil kamaráda nebo někoho z rodiny. Někoho kdo Facebook nějakou dobu už aktivně používá.

Potom extrémně důležitá věc je použít jinou kreditní kartu, bez ohledu na to na jak skvělém osobním profilu reklamní účet založíme, pokud se použije metoda platby, která byla použitá u nějakého účtu co se v minulosti zablokoval, Facebook ihned takové nové reklamní účty blokuje.

Takže je potřeba použít svoji druhou kreditní kartu a nebo to opět udělat přes kreditní kartu někoho jiného…

Dál je potřeba si dávat pozor na věci typu, nesnažit se při reklamě použít facebookovou stránku, která byla použitá pro tvorbu reklamy u zablokovaného účtu. Neposílat reklamu na stejnou doménu na kterou se posílala reklama u zablokovaného účtu atd.

Zkrátka je potřeba, aby nově vytvořený reklamní účet nebyl nijak moc spojitelný s předchozím zablokovaným účtem. Nikdy nepropagovat ty samé domény, nepoužívat ty samé Facebookové stránky při tvorbě reklam atd.

Také je samozřejmě dobré si u nového účtu, dávat pozor na to, aby ho Facebook znovu nezablokoval. Jak jsem psal předtím, ideální je nepropagovat rizikové oblasti jako vztahy, hubnutí, peníze atd.

Doufám, že tenhle návod pomůže a také doufám, že Facebook časem nastaví pravidla tak, aby lidé měli šanci své účty získat zpět nějakým čestnějším způsobem než je tenhle…